FAQ

 Domů / Faq

Často kladené otázky

Průjem

Jaký význam má prebiotická vláknina pro náš organizmus?

Prebiotická vláknina je nestravitelná složka rostlinné stravy. Náš organizmus prebiotickou vlákninu jako zdroj výživy a energie nedokáže využít buď vůbec, nebo jen velmi omezeně, představuje však významný zdroj výživy a energie pro prospěšné bakterie (zejména bifidobakterie a laktobacily), které se přirozeně vyskytují v našem střevě a plní v našem organizmu celou řadu důležitých funkcí. Tyto přátelské střevní bakterie díky prebiotické vláknině dobře rostou, množí se a zvyšují svoji aktivitu. Pomáhají tak chránit střevo před osidlováním patogenními (škodlivými) bakteriemi i před jejich nadměrným množením ve střevě. 

Jaký je hlavní rozdíl mezi přípravky Tammex® family a Tammex® family plus?

Tammex® family i Tammex® family plus jsou jednorázové zdravotnické prostředky, které jsou určeny k léčbě akutního a chronického průjmu i bolestivých příznaků, který průjem provázejí.

Tammex® family je vhodný již pro děti od 1 roku.

Tammex® family plus je navíc obohacen o prebiotickou vlákninu, která pomáhá obnovovat rovnováhu přirozené střevní mikroflóry a normalizovat stolici. Tento přípravek je právě díky vláknině indikován pro děti až od 6-ti let a dospělé.

Jak funguje diosmektit?

Diosmektit, které oba přípravky Tammex® family a Tammex® family plus obsahují, je přírodní jíl s vysokou vazebnou schopností. Díky této vlastnosti dokáže vázat nadbytek tekutiny ze střeva, tím zvyšuje konzistenci stolice a zpomaluje vyprazdňování. Váže se také na hleny přítomné na sliznici střevní stěny, a tím ji chrání před působením agresivních látek. 

Na co se zaměřit při výběru léků na průjem?

Při nekomplikovaném akutním průjmu může pacientovi s volbou správného přípravku pomoci lékárník. Vybírá-li si pacient přípravek proti průjmu sám, měl by zvolit takový, který je účinný a bezpečný pro léčbu všech typů průjmu bez ohledu na příčinu jejich vzniku, kterou laik nedokáže sám stanovit.

Právě taková kritéria splňují např. přípravky obsahující diosmektit (jako Tammex® family a Tammex® family plus). 

Když mám častý průjem, co dělat?

V takovém případě doporučujeme návštěvu lékaře, který stanoví diagnózu a navrhne cílenou léčbu. 

Má průjem vliv na účinky antikoncepce?

Zvracení a průjem mohou narušit spolehlivost antikoncepčních pilulek (nikoli jiných metod). Průjmové onemocnění může snížit spolehlivost hormonální antikoncepce, hodně záleží na intenzitě průjmu, jak rychle se dostal obsah z dvanáctníku (kde se hormonální antikoncepce vstřebává) do dalších častí tenkého střeva. Zvracení a průjem mohou narušit spolehlivost antikoncepčních pilulek (nikoli jiných metod). Průjmové onemocnění může snížit spolehlivost hormonální antikoncepce, hodně záleží na intenzitě průjmu, jak rychle se dostal obsah z dvanáctníku (kde se hormonální antikoncepce vstřebává) do dalších častí tenkého střeva.

Jak na průjem ze stresu?

Pokud se jedná o opakující se problém, je třeba navštívit praktického lékaře, aby stanovil, zda průjem skutečně vyvolává stres nebo zda se jedná o jinou příčinu.  Je-li příčinou stres, na které střevo reaguje průjmem, pak je na místě navštívit psychoterapeuta. Pokud se jedná o opakující se problém, je třeba navštívit praktického lékaře, aby stanovil, zda průjem skutečně vyvolává stres nebo zda se jedná o jinou příčinu.  Je-li příčinou stres, na které střevo reaguje průjmem, pak je na místě navštívit psychoterapeuta.

Nadýmání a plynatost

Mohou být plynatost a nadýmání vždy považovány za neškodné?

Určitě ne. V případě opakujících se, trvalých nebo závažných příznaků byste měl/a navštívit svého lékaře. 

Jak dlouho je Degasin® na trhu?

Degasin® je k dispozici na trhu v západní Evropě po dobu 15 let.

Je Degasin® vhodný pro diabetiky?

Ano. Degasin® neobsahuje žádný cukr. Ano. Degasin® neobsahuje žádný cukr.

Mohu používat Degasin®, i když jsem užil/a nějaké jiné léky?

Ano. Pro Degasin® nejsou známy žádné interakce s léky. Měl by se ale používat pouze po zvážení, zda není jedinec alergický na jakoukoli složku produktu. Ano. Pro Degasin® nejsou známy žádné interakce s léky. Měl by se ale používat pouze po zvážení, zda není jedinec alergický na jakoukoli složku produktu.

Je vysoká koncentrace simetikonu v 1 tobolce pro mé tělo bezpečná?

Ano, produkt je bezpečný i při vysoké koncentraci simetikonu v jedné tobolce. Koncentrace 250 mg simetikonu v jedné tobolce v dávce až 6 tobolek denně byla hodnocena v několika klinických studiích. Při této testované koncentraci prokázaly studie účinnost ve snížení nadýmání a plynatosti a také prokázaly dobrou toleranci bez vedlejších účinků. Ano, produkt je bezpečný i při vysoké koncentraci simetikonu v jedné tobolce. Koncentrace 250 mg simetikonu v jedné tobolce v dávce až 6 tobolek denně byla hodnocena v několika klinických studiích. Při této testované koncentraci prokázaly studie účinnost ve snížení nadýmání a plynatosti a také prokázaly dobrou toleranci bez vedlejších účinků.

Jaké jsou vedlejší účinky Degasinu®?

Pro účinnou složku simetikon nejsou známy žádné vedlejší účinky. To je dáno čistě fyzikálním mechanismem účinku a kompletně inertním (pasivním) chováním vůči fyziologickým procesům v žaludku a ve střevech. Simetikon se nevstřebává v organismu, ale vylučuje se v nezměněné formě po průchodu trávicím traktem. Jedinou kontraindikací je alergie na jakoukoli složku produktu.

Walmark

Kontakt Info: